پودر تالک سفید

معرفی شرکت

دلیجان پودر

محصولات

دلیجان پودر

تماس با ما

دلیجان پودر

اخبار و مقالات

دلیجان پودر

شرکت پودر میکرونیزه دلیجان(دلیجان پودر)

پودر تالک سفید چیست؟

پودر تالک سفید که با فرمول شیمیایی Mg3Si4O10(OH)2 و با نام تالکم شناخته می شود پودری سفید رنگ و بدون بو می باشد که در مش های گوناگون و برای استفاده در صنایع مختلف تولید و بسته بندی می شود.

پودر میکرونیزه تالک سفید که در گروه مواد معدنی سیلیکاتی قرار دارد از عناصری مانند منیزیوم، سیلیکون و اکسیژن تشکیل شده است.


خواص و ویژگی های پودر تالک سفید

با توجه به ویژگی ها و خواص پودر تالک سفید این ماده معدنی اکثراً در تولید انواع بوگیر ها، لوازم آرایشی و بهداشتی، پودر بچه و مواردی از این دست استفاده می شود.
یکی دیگر از ویژگی های تالک خاصیت صابونی یا چرب مانند بودن آن است که به همین دلیل به آن سنگ صابون هم گفته می شود.
تالک به دو روش رسوبی و شیمیایی در طبیعت به وجود آمده است و کشور امریکا با داشتن بیشترین معادن پودر تالک در جهان یکی از بزرگترین صادرکنندگان این ماده معدنی است.
در قاره آسیا کشورهایی چون هند، ژاپن، چین، ایران و کره جنوبی بزرگترین تولیدکنندگان پودر تالک می باشند.
شرکت تولید پودر معدنی دلیجان پودر یکی از تولید کنندگان پودر تالک سفید در کشور می باشد که با توان تولید سالیانه حدود ۴۰ هزار تن انواع پودر تالک یکی از فعال ترین شرکت های ایران می باشد.


کاربرد های پودر تالک سفید

خواص بی نظیر پودر تالک این ماده معدنی را جزو پر مصرف ترین پودر های تولید شده قرار داده است به طوری که در صنایع مهمی مورد استفاده قرار می گیرد. در ادامه به معرفی تعدادی از این صنایع می پردازیم.

* صنعت لاستیک سازی و پلاستیک سازی که پودر تالک نقش پر کنندگی و بهبود خواص را دارد.
* صنعت کاشی و سرامیک که پودر تالک به عنوان پرکننده و بالا بردن مقاومت استفاده می شود.
* تولید رنگ و رزین که پودر تالک جهت پرکنندگی، جذب روغن، درخشندگی و چسبندگی استفاده می شود.
* کاغذ سازی که از پودر میکرونیزه تالک برای بهبود مقاومت کششی، بهبود قابلیت چاپ، ایجاد سطح یکنواخت و درخشندگی کاربرد دارد.
* تولید لوازم آرایشی که پودر تالک سفید به عنوان ماده پایه و اصلی استفاده می شود و از ویژگی هایی چون جذب روغن و چربی بهره می برد که باعث می شود مانع جذب نم، بو و چربی بر روی پوست شود.
* از دیگر مواردی که پودر تالک سفید در آن کاربرد دارد می توان به پزشکی، کشاورزی، دامپروری، تولید ایزوگام و انواع عایق رطوبتی، لوازم بهداشتی و... اشاره کرد.

بنابر تحقیقات صورت گرفته از سوی سازمان های بهداشتی، پودر تالک حاوی مقادیری آزبست است که ماده ای سرطان زاست و قبل از استفاده در صنایع بهداشتی و آرایشی باید تصفیه شود. بنابراین در خرید پودر تالک سفید دقت شود که از منابع معتبر تامین شود.


قیمت پودر تالک سفید

قیمت پودر تالک سفید به عواملی چون رنگ، میزان مش و کاربرد آن بستگی دارد و هر چه رنگ سفید تر و مش پایین تری داشته باشد لاجرم کیفیت و قیمت بالاتری هم دارد. برای اطلاع از قیمت پودر های میکرونیزه تولیدی می توانید با کارشناسان شرکت دلیجان پودر تماس حاصل فرمایید.


خرید پودر تالک سفید

مشتریان، همکاران و مصرف کنندگان پودر تالک سفید می توانند جهت خرید پودر تالک و همچنین محصولات دیگر شرکت اعم از پودر کربنات پوشش دار، پودر اخرا هرمز، پودر گل ماش و... با کارشناسان و پرسنل ما در تمامی روزهای هفته تماس گرفته و سفارش خود را ثبت نمایند تا در اولین فرصت محصول خریداری شده برای آنها بسته بندی، بارگیری و ارسال گردد.

آیا سوال بی جوابی دارید؟ با ما تماس بگیرید


تماس با ما