شرکت پودر دلیجان

معرفی شرکت

دلیجان پودر

محصولات

دلیجان پودر

تماس با ما

دلیجان پودر

اخبار و مقالات

دلیجان پودر

شرکت پودر میکرونیزه دلیجان(دلیجان پودر)

معرفی شرکت دلیجان پودر

دلیجان پودر تولید کننده پودر های میکرونیزه معدنی و صنعتی

شرکت پودر میکرونیزه دلیجان (دلیجان پودر) در سال 1385 با هدف تولید پودرهای معدنی و صنعتی در شهر دلیجان مشغول به فعالیت شده و با توان تولید روزانه 150 تن محصول در دانه بندی 3 تا 1000 میکرون از انواع پودرهای میکرونیزه معدنی همچون کربنات کلسیم کریستال ، کربنات کلسیم پوشش دار (کوت شده)، کربنات کوتد، تالک سفید و صنعتی ، باریت سفید و صنعتی ، گل ماش ، اخرا هرمز ، دولومیت ، سیلیس وکائولن ، آهک هیدراته و انواع پودرهای میکرونیزه دیگر یکی از فعال ترین شرکت های پودر در دلیجان می باشد.
محصولات میکرونیزه این شرکت در صنایع حفاری چاه‌های نفت و گاز، سدسازی، رنگسازی، پلاستیك، لاستیك سازی، گرانول PVC ، پروفیل و فولاد، سیم و کابل ، چسب و رزین ، لعاب سازی، كاغذ سازی، الكترود جوشکاری، کفپوش و موزاییک، چینی و سرامیك، مواد شیمیایی، دی کلسیم فسفات، ایزولاسیون، ایزوگام و... کاربرد بسیاری دارد. دلیجان پودر با بهره مندی از معادن غنی و همچنین دراختیار داشتن تجهیزات پیشرفته و به روز و ایجاد آزمایشگاه نوین جهت کنترل کیفیت، این امکان را دارد که محصول نهایی را مطابق با استانداردهای بین المللی تولید و بسته بندی و عرضه نماید.

دانه بندی
جدول دانه بندی پودر طبق استانداردهای بین المللی

شهرستان دلیجان واقع در استان مرکزی یکی از شهرهای صنعتی معروف در کشور می باشد و یکی از صنعت های در حال گردش آن تولید پود معدنی می باشد. پودر های معدنی و صنعتی در انواع مختلفی تولید می شوند که شرکت پودر میکرونیزه دلیجان با تجربه چندین ساله سرآمد کارخانجات تولید پودر در این منطقه می باشد.

اهمیت اقتصادی شرکت های تولید پودر در دلیجان باعث شده تا دلیجان بتواند به یک شهر صنعتی تبدیل شده و مردمی که در آن سکونت دارند بتوانند در این شرکت ها فعالیت داشته باشند که همین امر باعث اشتغال زایی هزاران نفر در دلیجان شده و نیاز به وابستگی دلیجان به شهر های دیگر نشده. در دلیجان به دلیل صنعتی بودن انواع ماشین های سنگین برای بارگیری و یا تخلیه بارشان از این شهر عبور می کنند که این امر باعث رونق کسب و کار های دیگر به واسطه خرید کسانی که از بیرون به این شهر می آیند می شود.

تولید انواع پودرهای میکرونیزه معدنی در شرکت پودر دلیجان از جمله گل ماش، کربنات کلسیم، پودر کربنات کوتد، دولومیت، باریت، اخرا هرمز، سیلیس، کائولن، تالک، بنتونیت و... با دانه بندی و مش های مختلف می باشد.


معرفی پودر های میکرونیزه و کاربرد های آنها :

پودر کربنات کلیسم

این پودر به صورت جامد سفید رنگی است که در ترکیب صخره ها در تمامی نقاط یافت میشود. کربنات کلسیم با فرمول CaCo3 با وزن مولوکولی 100.1 گرم میباشد که در 899 درجه سانتی گراد تجزیه میشود و در دمای 1399 درجه ذوب میشود.

پودر کربنات کلسیم در اثر حرارت نسبتاً بالا Co2 از دست می دهد و به آهک تبدیل می شود. از آهک در ساختمان سازی و در صنعت تولید فولاد به عنوان کمک برای ذوب میباشد. همچنین در کشاورزی برای تنظیم PH خاک و در پزشکی برای خنثی کردن اسید معده کاربرد دارد. دیگر کاربرد های آهک را با دانه بندی مختلف میتوان در جهت صنایع لاستیک سازی، خوراک طیور و... نام برد.


پودر دولومیت

دولمیت یک نوع از سنگ رسوبی تاخیری می باشد که با رنگ های مختلفی همچون سفید، خاکستری، سبز، قهوه ای و ... یافت می شود. از آن برای اجرای سیمان، سنگ های بکار رفته در زیرسازی جاده ها و راه آهن، کمک برای تسریع ذوب شدن، خنثی گر اسیدیته ی خاک که باعث بهبودی گیاهان در خاک استفاده می شود.


پودر باریت

این پودر به فرمول BaSo4 و با ترکیب طبیعی سولفات می باشد که جزو سنگین ترین سولفات ها در میان همه کانی ها است. باریت از واژه ای یونانی به معنای سنگین گرفته شده است که در حالت معمولی به رنگ سفید، خاکستری روشن، آبی و قهوه ای نیز یافت می شود.

پودر و سنگ باریت با وزن بالایی که دارد کمک زیادی به شناسایی آن می کند که سختی این پودر درحدود 5/2 تا 5/3 متغیر می باشد. باریت در طبیعت به صورت رگه ای و لایه ای در پوسته زمین یافت می شود .

این پودر یک کانی صنعتی است که در صنعت از آن استفاده ی زیادی می شود ولی به خاطر وزن بالای پودر باریت، حمل و نقل آن خیلی به صرفه نبوده که به خاطر پراکندگی زیاد این ماده در زمین افراد بیشتر روی به استخراج آن می آورند.


پودر بتونیت

بتونیت به صورت خاک رسی و رسوبی یافت می شود که از خاکستر های آتشفشان تشکیل شده است و به نام سیلیکات هیدراته سدیم هم شناسایی می شود.
به دلیل رسی بودن و لایه لایه بودن، این سنک دررون آب واکنش نشان داده و آب را به قطب منفی تبدیل می کند که این امر باعث می شود بنتونیت تا میزان 5 برابر وزن خود آب را جذب نماید.
این پودر در صنایع حفاری، ریخته گری، ساخت نیروگاه ها ، سد سازی و ذوب فلزات و همچنین در صنایع آرایشی و بهداشتی و کشاورزی مصارف فراوانی دارد.


پودر تالک سفید

سنگ این پودر نوعی از سیلیکات منیزیم آبدار است که در طبیعت به شکل سنگ دگرگونی یافت می شود. مصارف پودر تالک را میتوان در صنایع پلاستیک، کاغذ سازی، مصارف دارویی، آرایشی و بهداشتی، کاشی وسرامیک، لاستیک سازی، خوراک دام، کشاورزی و... نام برد که برای نمونه به تعدادی اشاره می کنیم.


کاغذ سازی

در صنایع کاغذ سازی پودر تالک در سه مرحله کنترل ناهمواری، پرکننده و روکش مورد استفاده قرار می گیرد. بخش بیشتری از این پودر در بخش پر کننده استفاده می شود. استفاده از پودر تالک در کاغذ باعث ایجاد ویژگی هایی مانند براقیت، نرمی ورق، کاهش اصطحکاک و... می شود.


صنعت گاشی و سرامیک

آمارها نشان میدهد که 21 درصد پودر تالک در جهان در ساخت نوعی از سرامیک بکار می رود که به دلیل ضریب انبساط و انقباض خوب، قیمت مناسب و... استفاده می شود.

پلاستیک

میزان بالایی از پودر تالک تولید شده در دنیا به عنوان ماده ی پر کننده در صنعت پلاستیک سازی استفاده می شود. افزایش مقاومت مکانیکی، کاهش خراشیدگی،افزایش عمر محصول پلاستیکی و بالابردن کیفیت سطح محصولات از جمله ویژگی های بکار گیری پودر تالک در صنایع پلاستیک سازی است.


رنگ سازی

طبق آمار حدود 10 درصد از تالک های تولید در جهان در صنایع رنگسازی مصرف می شود که خاصیت نرمی این پودر باعث ضریب بالای پخش رنگ بر روی سطح می شود.


پودر آلومینا

پودر آلومینا که با نام های دیگری چون: آلاندوم، آلومینا آلفا، آلوکسایت نیز شناخته می شود، در صنعت تولید آلومینیوم، پولیش کاری، عایق کاری صنعتی و... مورد استفاده دارد.
دلیجان به دلیل صادرات و تولید محصولات متنوع یک شهر صنعتی است و وجود شرکت های تولید پودر در دلیجان باعث ایجاد رونق اقتصادی برای این شهر شده و فرصت های شغلی بسیاری برای چندین هزار نفر صورت گرفته است. شرکت پودر دلیجان هم به عنوان یکی از اولین تولید کنندگان پودر های معدنی و صنعتی پذیرای تعداد زیادی از همشهریان بصورت دائمی در شرکت بوده و می باشد.

آیا سوال بی جوابی دارید؟ با ما تماس بگیرید


تماس با ما