پودر میکرونیزه

معرفی شرکت

دلیجان پودر

محصولات

دلیجان پودر

تماس با ما

دلیجان پودر

اخبار و مقالات

دلیجان پودر

شرکت پودر میکرونیزه دلیجان(دلیجان پودر)

پودر میکرونیزه چیست؟

پودر میکرونیزه از آسیاب و دانه بندی سنگ های معدنی تولید می شود و در صنایع مختلفی مثل لاستیک سازی، کاشی و سرامیک، رنگ و رزین، آرایشی و بهداشتی و... مورد استفاده قرار می گیرد که معمولا از کوه ها و صخره های معادن شهر های قم، دلیجان، الیگودرز، محلات، کرمان، رفسنجان و سایر شهر ها بدست می آید که به اسم میکرونیزه شناخته می شود.

کلمه میکرونیزه یا Micronized که ریشه انگلیسی دارد، به دلیل اینکه برای اندازه گیری دانه بندی پودر ها از واحد میکرون استفاده می شود به آن میکرونیزه می گویند که در شرکت دلیجان پودر این فرایند از 3 تا 1000 میکرون قابل دانه بندی است.

کیفیت پودر میکرونیزه در این شرکت در ابتدا بستگی به نوع سنگ استخراج شده، جنسیت و خلوص آن و همچنین نوع و نحوه آسیاب شدن پودر ها دارد و در مرحله ی بعد بستگی به اندازه دانه بندی، کاربرد و سفارشات استفاده کننده دارد.

برای تولید پودر های میکرونیزه نیاز به آسیاب های تخصصی میکرونیزه می باشد و نوع آسیاب و تکنولوژی ساخت آسیاب برای تولید پودر های مختلف متفاوت می باشد و هرچه قدرت سایش در آسیاب بیشتر باشد پودر تولید شده ریز تر و نرم تر خواهد شد.

احتمالا تا کنون کلمه ی مش را شنیده اید که معنی آن در هر صنعتی متفاوت و کاربردی خاصی دارد و اما موضوعی که در تولید پودر معدنی میکرونیزه برای ما حائز اهمیت است چیست ؟ مش استانداردی است که برای توضیح و شرح اندازه، دانه بندی برای پودر ها و به طور خاص در پودر میکرونیزه بکار می رود. با توجه به اندازه پودر های میکرونیزه که معمولاً زیر 20 میکرون است، تحت استاندارد جهانی مش کاربرد دارد که معمولا در صنایع آرایشی ، ساختمان و سایر صنایع و... مورد استفاده قرار می گیرد.


مواردی از استفاده پودر میکرونیزه در صنایع مختلف:

صنعت رنگ سازی: در صنایع رنگ سازی از پودر میکرونیزه به عنوان روان کننده رنگ و پرکننده استفاده می شود.. (نرمی 2500 مش)
پلاستیک و لاستیک سازی: در لاستیک سازی از پودر های میکرونیزه معدنی به عنوان پر کننده، روکش، پوشش دادن استفاده می شود. (نرمی 2500 مش)
کاغذ سازی: در صنعت کاغذ، پودر به عنوان جلا دهنده، پوشش و جذب جوهر بکار برده می شود. . (نرمی 2500 مش)
صنایع شیشه و کریستال: پودر میکرونیزه در شیشه سازی به عنوان کمک در ذوب، تسهیل کننده و ایجاد شفافیت استفاده می شود. شایان ذکر است شیشه های حاوی پودر باریم درخشنده تر و شفاف تر از شیشه های دیگر است.
صنعت کاشی و سرامیک: در این صنعت از پودر باریت استفاده می شود که به عنوان ترکیب کننده ماده مذاب، درخشان کننده و کاهش حباب روی محصول کاربرد دارد.


پودر میکرونیزه تالک سفید

از پرمصرف ترین پودرهای معدنی میکرونیزه شده در صنعت آرایشی بهداشتی، تالک است که سبب تولید مواد آرایشی بهداشتی با کیفیت بالا و هزینه کم می گردد، تا جایی که برند های معروف جهان برای تولید و اثبات کیفیت محصولات خود از پودر تالک بهره می برند.
خاصیت نرمی پودر تالک سفید به این دلیل است که مولکول های این پودر پیوند گریز هستند که این کشش مولکولی باعث می شود دانه های پودر تالک بر روی هم بلغزند و احساس نرمی داشته باشند بطوری که با لمس این پودر با دست، احساس نرمی صابون به ما می دهد. به همین جهت در ساخت لوازم آرایشی و انواع کرم و لوسیون ها استفاده می شود.
پودر میکرونیزه تالک بخاطر جذب بالای رطوبت، در ساخت و تولید انواع عطر، اسپری و روغن بهترین گزینه است و همچنین برای تولید لکه برها، اسپری ضد عرق و ادکلن مورد استفاده قرار می گیرد.


پودر میکرونیزه کربنات کلسیم:

کاربرد پودر میکرونیزه کربنات کلسیم در ساختمان سازی، استخراج آهن و تولید فولاد به عنوان کمک ذوب و همچنین برای تهیه کاربید کلسیم هم مورد استفاده قرار می گیرد. کربنات کلسیم در اثر حرارت بالا و با از دست دادن Co2 آهک می شود که از آهک برای اصلاح خاک در کشاورزی و برای تنظیم PH خاک استفاده می شود. کربنات کلسیم در پزشکی به عنوان آنتی اسید و برای خنثی کردن اسید معده استفاده می شود. از دیگر کاربرد های کربنات کلسیم می توان به خوراک دام و طیور، صنایع لاستیک، PVC و... نام برد.

شرکت پودر میکرونیزه دلیجان با بهره مندی از بهترین معادن خاک کربنات توانایی استخراج و فرآوری روزانه بیش از 150 تن پودر را دارد و یکی از قطب های مهم و بزرگ این نوع پودر در کشور می باشد و همچنین گفتنی است به دلیل شرایط اقلیمی و آب و هوایی کشور افغانستان، پودر میکرونیزه کربنات کلسیم به فراوانی یافت می شود که از این رو افغانستان یکی از بزرگترین صادر کنندگان این ماده معدنی شده است. مراحل تولید یک پودر نسبتی مستقیم با نحوه توزیع ذرات آن پودر در تولید دارد. متاسفانه اکثر کارخانه های تولید پودر با روش های قدیمی پودر میکرونیزه را تولید و الک می کنند که در خروجی این کار پودری که بدست می آید از دانه بندی مناسبی برخوردار نیستند و توزیع مناسب دانه بندی در پودر دیده نمی شود. دانه بندی مناسب به محصولات دیگر کمک می کند که از پودر و انرژی کمتری در مراحل تولید استفاده کنند.
باتوجه به هزینه های بالای استخراج و حمل سنگ های استخراج شده از معدن به کارخانه تولید پودر معدنی، جهت استفاده میبایست از سنگ های ناخالص آورده شده به کارخانه بیشترین استفاده را برد و در هزینه ها صرفه جویی کرد تا بتوان در بازار رقابتی ورود پیدا کرده و اقدام به فروش محصولات نمود.
پودر کربنات کلسیم پوشش دار در اکثر نقاط کشور از جمله استان های مرکزی، هرمزگان، قم، خراسان شمالی، تهران و... به وفور یافت می شود که افراد زیادی در این صنعت مشغول به فعالیت می باشند که با کمک دولت و تجهیز کارخانجات تولید و کوبش پودر میتوان جلوی خام فروشی این پودر میکرونیزه را گرفت و با فرآوری مناسب و اصولی اقدام به صادرات و ارز آوری برای کشور نمود.


نحوه ی تولید پودر میکرونیزه

اکثر پودر های میکرونیزه تولید شده در کشور به روش آسیاب بال میل انجام می شود. بعد از کشف معدن و اخذ مجوز استخراج توسط صاحبان مشاغل عملیات استخراج با ماشین آلات و ادوات صنعتی انجام می شود و بعد از بارگیری به کارخانه های تولید پودر منتقل میگردد. در کارخانه سنگ های استخراج شده توسط نوار نقاله به سمت دهانه آسیاب حمل می شوند. درآسیاب بال میل سنگ ها با برخورد به گلوله های فلزی داخل آسیاب و کوبیده شدن عملیات کوبش پودر را پشت سر گذاشته و در نهایت بصورت بسته بندی های مختلف به بازار عرضه می شوند.

در پایان ضمن تشکر از کاربران سایت دلیجان پودر به اطلاع می رساند این شرکت در زمینه تولید پودر معدنی میکرونیزه مشغول به فعالیت می باشد و با تولید پودر کربنات کلسیم، پودر تالک سفید، پودر باریت کریستال، پودر کربنات پوشش دار، پودر کربنات کوتد، پودر اخرا هرمز، پودر گل ماش و همچنین خدمات کوبش پودر در خدمت همکاران و مشتریان عزیز می باشد.

آیا سوال بی جوابی دارید؟ با ما تماس بگیرید


تماس با ما